שאנן סטריט

שאנן סטריט

שאנן סטריט הוא יוצר מקומי מקורי. כמוזיקאי, תסריטאי ופעיל חברתי הוא מפלרטט עם מילים כבר יותר משלושה עשורים, ומשתמש בהן כדי להפוך את העולם סביבו למקום קצת יותר טוב.

מוזיקה

הוא אחד חלקי שש חברי להקת ״הדג נחש״, אחת מלהקות ההיפ–הופ והפ׳אנק המשפיעות והמצליחות בארץ, ומשמש כסולן הלהקה וכשותף פעיל בכתיבת המילים לשירים שלה.

בנוסף הוא חובק שלושה אלבומי סולו – ״הבזק אור חולף״ ו״הכל לטובה״, עליו זכה בפרס אקו״ם ליוצרים. באלבומו  "אידיאלים", שיתף פעולה עם יוצרים חברים כמו: דודו טסה, ברי סחרוף, קרולינה, ריף כהן, מיכאל כהן ודיג'י מש, ובחר גם בטקסט רלוונטי מאי פעם של לא אחר ממנחם בגין ז"ל בשיר קום תקום.

טלויזיה

בין לבין שאנן כתב גם שירים לסדרות טלוויזיה מובילות, הגיש והנחה תוכניות תרבות וסרטי דוקו ("מתנה לחג", חיות במה בהופעה" ועוד ) וכתב יחד עם אבי נשר את התסריט לסרט הקולנוע ״פלאות״.

חברה

לצד כל אלה הוא לא מוותר על פעילות חברתית. בשנת 2001 ייסד את עמותת ״פסטיבל בשקל״. העמותה פועלת מאז ועד היום להנגשת התרבות בפריפריה וחיזוקה, באמצעות יצירת פעילויות תרבות, הופעות ופסטיבלים בעלות כניסה סמלית של שקל אחד. ״שירת הסטיקר 2019״ שאיחדה אמנים משלל קצוות החברה בישראל, היתה עוד דוגמה לפעילות החברתית המתמשכת הזאת.

שאנן נולד, גדל וחי בעיר שהוא הכי אוהב בעולם – ירושלים. במהלך השנים היה שותף בחיי הלילה בעיר עם מספר פאבים, בהם ״קזינו דה פריז״ בשוק מחנה יהודה שנסגר בתקופת הקורונה. גם היום, הוא ממשיך לשאת ולייצג בגאווה את המגוון התרבותי והצבעוני של העיר, ושואף לחבר יחד את חלקיה השונים לכדי הרמוניה חברתית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שאנן סטריט

שאנן סטריט - אידיאלים 2021

שאנן סטריט - July 2014