עידן קוולר

עידן קוולר (32, 18/12/1981), הוא הכתב הפוליטי של גלי צה״ל, ומבכירי שדרי ומגישי התחנה. קוולר מגיש את התכנית ״שישבת״ (שבת, 18:00), המסכמת את חדשות סוף השבוע, ומעדכנת בזמן אמת על כל אירוע חדשותי כולל ספורט, בידור ורשתות חברתיות. בנוסף מגיש קוולר את ״מסתובבים בלילה״ (חמישי ושישי, 23:00), שהיא למעשה גל פתוח על כל המתרחש באותו הזמן ברחבי הארץ כשבמרבית הזמן עולים לשידור בתכנית אומנים אחראי הופעות, ספורטאים אחרי משחקים ואוהדים. את התכנית הזו מגיש קוולר בצוותא עם קריינית גלי צה״ל מירי אפרמו.

קוולר שידר בזמן אמת אירועי חדשות מרכזיים הן כמגיש מן האולפן והן מהשטח: ההודעה על מותו של אריאל שרון, הבחירות לנשיאות ארצות הברית, כל משדרי ה״פריימריז״ למינהם במפלגות השונות ועוד. כמו כן לקוולר זיקה עמוקה לספורט והוא מרבה לעסוק בכך בתכניותיו.
בטלוויזיה מגיש קוולר את ״ערב חדש״ של הטלוויזיה החינוכית מדי יום חמישי, יחד עם שרה ב״ק.
קוולר מרצה, מנחה ומראיין גם בשפה האנגלית ברמה גבוהה.

קצת הסטוריה:

קוולר נולד ב-1981 וגדל בראשון לציון, כבר בהיותו נער החל לשדר ברדיו, תחילה ברדיו לב המדינה 91 FM – אז בהנהלתם של אנשי הרדיו גדעון לב ארי ושוש עטרי. לאחר מכן שידר ברשת אשל קול ישראל את התוכניות "בראש צעיר". כשנה לפני גיוסו לצה"ל, הצטרף ל"מעריב" ככתב כדוריד וכדורסל. עם גיוסו לצה"ל בשנת 2000 הגיע לגלי צה"ל ושימש שם ככתב ושדר ספורט. לצד תפקידיו ככתב הספורט של התחנה ועורך חדשות, שימש קוולר בבחירות 2003 ככתב פוליטי וסיקר את מפלגות מרצ ושינוי.
קוולר שימש עד שחרורו מצה"ל גם ככתב משטרה, ולאחר שסיים את שירותו הצבאי הצטרף לערוץ 10, והגיש פינות ספורט בתוכנית הבוקר של אברי גלעד ולינוי בר גפן. לתקופה קצרה שימש ככתב חינוך בחדשות 10. ב-2004 קיבל הצעה לשוב לגלי צה"ל, הפעם למחלקת התרבות, שם שידר מופעים חיים והגיש תוכניות תרבות ובידור. באותה שנה, הגיש פינות ספורט בתוכנית הבוקר של "רשת" בערוץ 2, בהנחיית עינב גלילי וגולן יוכפז.
ב–2006 החל להגיש את פינת "אתמול בטלוויזיה" בתוכנית הבוקר של "רשת" "העולם הבוקר" עם אברי גלעד ועינב גלילי. ביולי אותה שנה, סמוך לפרוץ מלחמת לבנון השנייה, מונה לכתב הפוליטי של גלי צה"ל.
קוולר משתתף באופן קבוע בתוכניות טלוויזיה שונות, ובהן "על הבוקר" בערוץ עשר ו"יום חדש" ב"קשת", ערוץ 2. בינואר 2010 החל לשדר גם בערוץ הספורט בתוכנית "חי משבת" שם הוא מדווח בסגנונו המיוחד, לאחר משחקי הכדורגל.
ב-2010 מגיש קוולר את תוכנית האקטואליה "סטטוס" בערוץ 3 בכבלים ביחד עם קרנית גולדווסר.

לינק לראיון כתוב על קוולר
:
וידאו:
כמגיש ״ערב חדש״ http://youtu.be/B3c86iuKY7M
טור ב״תיק תקשורת״ http://youtu.be/0Ub-WCLcGlE
כמגיש ״שישבת״ באייטם על ״בית הקלפים״ http://youtu.be/QPTNytY0VCw
ככתב הפוליטי של גל״צ בשידור ב״מה בוער״ עם רזי ברקאי http://youtu.be/MVPmOZybLWE
כמנחה ומראיין בפאנלים פומביים http://youtu.be/IgGMeliAHM4
כמגיש אייטם בגל״צ על התכנית האחרונה של ג׳יי לנו http://youtu.be/fiZKqoUUXR4